ФК КАМЕНИЦА САСА

slide-image

Моето срце е ЗЕЛЕНО-ЦРНО!

slide-image
Последен натпревар
Каменица Саса
3 - 0
Плачковица
March 7, 2020 Градски стадион Каменица Втора Македонска Фудбалска Лига - Исток

Почитувани фудбалски фанатици и вљубеници во најважната споредна работа во светот,Драги навивачи на ФК Каменица Саса, ФК Каменица Саса продолжува со своите интервјуа со многу наши поранешни фудбалери. За денес нашето време е резервирано за фудбалскиот “бренд” чиј прекар кажува СЕ, денес нашето време е резервирано за човекот чиј фудбалски талент е надалеку прочуен исто…

Read More

Љубота е магија. Љубовта не старее, таа само ја менува својата форма. Љубовта е нашата водилка во предизвикот наречен живот. Денес, наздравуваме во името на една безрезервна љубов, љубов која законски трае точно 45 години до денес, а како најубаво човечко чувство трае многу повеќе. Денес, ФК Каменица Саса со огромна чест и задоволство им…

Read More

Почитувани фудбалски фанатици и вљубеници во најважната споредна работа во светот,Драги навивачи на ФК Каменица Саса, ФК Каменица Саса продолжува со своите интервјуа со многу наши поранешни фудбалери. За денес нашето време е резервирано за човекот чија љубов кон фудбалот била посилна од уморот и километрите, човекот за кој преку ова интервју ќе се обидеме…

Read More

Почитувани фудбалска фанатици и вљубеници во најважната споредна работа во светот,Драги навивачи на ФК Каменица Саса, ФК Каменица Саса во наредниот период, период во кој сите треба да останеме дома одлучи да направи интервјуа со многу наши поранешни фудбалери. Човекот кој прв “ќе го скрши мразот” е Зоран Васевски, за кој преку ова интервју ќе…

Read More

Фудбалскиот Клуб Каменица Саса искрено и од срце му го честита роденденот на Томе Јанев, наш пријател и поранешен фудбалер на ФК Беласица Струмица и Македонската Аматерска Фудбалска Репрезентација, посакувајќи му пред се многу здравје во годините што доаѓаат и победа над подмолната болест, многу среќа и радости. Секое добро Томче ! 😉 Од, Управата…

Read More

Драги фудбалски фанатици, Вљубеници на најважната споредна работа во светот, Почитувани навивачи на ФК Каменица Саса, Вчера, Фудбалскиот Клуб Каменица Саса започна една хумана мисија, за чие отворање беше задолжен еден од најдобрите и најискусните тренери во Македонија и воедно тренер на ФК Каменица Саса, Г-динот Мите Митев. Оваа хумана мисија започна под називот Хуманитарно-Фудбалска…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на нашиот фудбалер од одбраната Стефче Антовски и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Истовремено, на Стефче му посакуваме многу успешни настапи во зелено-црниот дрес, многу одземени топки, многу голови и победи. Секое добро, Стефче ! 😉

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на нашиот фудбалер од средниот ред Никола Божинов и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Истовремено, на Никола му посакуваме многу успешни настапи во зелено-црниот дрес, многу успешни дриблинзи и асистенции, многу голови и победи. Секое добро, Никола ! 😉

Read More

Среќен роденден Дени, да те пратат многу здравје среќа и радости. Нека оваа полусезона ти биде најдобра досега, да зрачиш со сигурност и пак да не воодушевуваш со твои фантастични одбрани. Секое добро и многу победи. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН SPIDERMAN 🙂 !

Read More

Сениорскиот тим на ФК Каменица Саса во Сабота го одигра натпреварот од 16-тото Коло од Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток. На Градскиот Стадион во Македонска Каменица којшто беше затворен за присуство на навивачи, нашите миленици копјата ги вкрстија со екипата на Плачковица од Радовиш. Натпреварот започна во 14:00. Тренерот на ФК Каменица Саса натпреварот…

Read More