ФК КАМЕНИЦА САСА

slide-image

Моето срце е ЗЕЛЕНО-ЦРНО!

slide-image
Последен натпревар
Каменица Саса
3 - 1
Кожуф
December 12, 2020 Градски Стадион Каменица

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на еден од најдобрите фудбалери на клубот и вистински лидер, капитенот на “РУДАРИТЕ”, Дани Гоцевски. ФК Каменица Саса му посакува добро здравје, многу радости и секако успешна нова сезона во клубот. Секое добро Данка !

Read More

Вчера, ФК Каменица Саса го одигра последниот натпревар од сезоната 2020/21 од ВМФЛ-Исток. На домашен терен беше совладана екипата на Росоман со 3:0 со головите на Илија Донов во 32′ и 38′ и на дебитантот во првата постава на сениорскиот тим на ФК Каменица Саса, Филип Николовски во 41′. Oваа сезона ФК Каменица Саса одигра…

Read More

ФК Каменица Саса во рамките на 26-тото од ВМФЛ-Исток, вчера е поразена во Кавадарци со 3:1, од екипата на ГФК Тиквеш. Во натпревар во кој домаќините беа очигледно подобар противник, нашите миленици се поразени со 3:1 со головите на Јорданчо Наумоски, Симеон Христов и Едиз Спахиу. Почесниот погодок за нашите миленици всушност беше автогол, по…

Read More

Почитувани љубители на фудбалската игра,Драги навивачи на ФК Каменица Саса, ФК Каменица Саса силно фудбалски и човечки и симболично финансиски упатува поддршка за голманската легенда Драгомир Мутибариќ кој е исправен пред сериозен животен предизвик. Како општествено-одговорен клуб упатуваме силна поддршка до Мутибариќ и искрено се надеваме дека овие премрежија во неговиот живот кои имавме можност…

Read More

ФК Каменица Саса во Петок, 30.04.2021 година, со почеток од 13:00 часот, на Градскиот Стадион во Македонска Каменица ќе го одигра 25-тото коло од ВМФЛ-Исток. Нашите миленици ќе бидат домаќин на екипата на Плачковица од Радовиш. Како и во секој натпревар досега и во овој натпревар “Рударите” ќе влезат со респект кон противникот и силно…

Read More

Сениорскиот Тим на ФК Каменица Саса утре со почеток од 13:00 часот го игра 24-тото коло од ВМФЛ-Исток во кое како гостин ќе се обиде да извојува нова победа, овојпат над екипата на Кит-Го во Пехчево. Оптимизамот и атмосферата во тимот е на завидно ниво, а посебно тоа се однесува за голманското трио – Стојче…

Read More

Викендов, во Македонска Каменица се одигра натпреварот од 23-тото коло од Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток помеѓу старите добри фудбалски познаници екипите на ФК Каменица Саса и ФК Победа АД Прилеп. Натпреварот започна во 13:00 часот на Градскиот Стадион во Македонска Каменица и се играше на влажен терен. Нашите миленици одлично го отворија натпреварот,…

Read More

Денес, на градскиот стадион во Македонска Каменица се одигра редовното коло за нашите надежи, младинските категории на ФК Каменица Саса. Помладите пионери играа со соодветната екипа на Партизан Фудбал Кидс од Скопје и славеа со 1:0 со голот на Михаил Стаменковски од пенал во вториод дел од натпреварот. Со оваа победа избраниците на Дејан Михаилов…

Read More

Почитувани вљубеници во најважната споредна работа на светот,Драги навивачи на ФК Каменица Саса, Овој викенд се играат натпреварите од редовните кола од натпреварувањата во кои се натпреваруваат сениорите и младинските категории на ФК Каменица Саса. Првиот тим на ФК Каменица Саса во рамките на 22-то коло од ВМФЛ-Исток ќе гостува во Гевгелија, кадешто на 10.04.2021…

Read More

Фудбалерите на Сениорскиот Тим на ФК Каменица Саса викендов го одиграа редовното 21-во коло од ВМФЛ-Исток. На домашен терен беше пречекана екипата на Слога 1934 oд Виница. Во еден натпревар во кој нашите миленици беа силно мотивирани беше извојувана минимална победа од 1:0. Стрелец на голот беше Саше Дуков во 42-та минута од натпреварот. “Рударите”…

Read More