ФК КАМЕНИЦА САСА

slide-image

Моето срце е ЗЕЛЕНО-ЦРНО!

slide-image
Последен натпревар
Каменица Саса
3 - 1
Кожуф
December 12, 2020 Градски Стадион Каменица

Почитувани фудбалски фанатици, Драги навивачи на ФК Каменица Саса, Талентираниот штопер на ФК Каменица Саса, Мартин Мисердовски заслужено е повикан во тренинг – кампот на Фудбалската Репрезентација на Македонија У-21 кој ќе се одржи утре и ќе трае во наредните неколку денови. Добрите игри во зелено-црниот дрес, на талентираниот фудбалер на ФК Каменица Саса, Мартин…

Read More

Почитувани фудбалски фанатици, Драги верни навивачи на ФК Каменица Саса, ФК Каменица Саса Ви го претставува новото и последно засилување во овој преоден рок. Се работи за одличниот Дарко Алексовски, фудбалер кој игра на позицијата заден везен и кој доаѓа од редовите на Силекс од Кратово. Дарко Алексовски е поранешен фудбалер на Брегалница, Миравци, Осогово,…

Read More

Почитувани вљубеници на најважната споредна работа на светот, Драги наши верни навивачи, Од денес ФК Каменица Саса е посилна со уште двајца прекрасни “старо-нови” играчи. Ве екипата се враќаат “Нашите” Виктор Марковски и Илија Донов. ДОБРЕДОЈДОВТЕ ДОМА. #ЗаедноВоПрваЛига.

Read More

Денес, на Градскиот Стадион во Македонска Каменица, ФК Каменица Саса го одигра првиот од низата контролни натпревари кои ќе игра на домашен терен. Во една убава фудбалска претстава со динамична игра и шанси и на двете страни и за првпат со присуство на публика “ВЕЛИКАНИТЕ” на Македонскиот Прволигашки Фудбал, САСА и ВАРДАР изиграа без голови,…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на еден од најдобрите фудбалери на клубот и вистински лидер, капитенот на “РУДАРИТЕ”, Дани Гоцевски. ФК Каменица Саса му посакува добро здравје, многу радости и секако успешна нова сезона во клубот. Секое добро Данка !

Read More

Вчера, ФК Каменица Саса го одигра последниот натпревар од сезоната 2020/21 од ВМФЛ-Исток. На домашен терен беше совладана екипата на Росоман со 3:0 со головите на Илија Донов во 32′ и 38′ и на дебитантот во првата постава на сениорскиот тим на ФК Каменица Саса, Филип Николовски во 41′. Oваа сезона ФК Каменица Саса одигра…

Read More

ФК Каменица Саса во рамките на 26-тото од ВМФЛ-Исток, вчера е поразена во Кавадарци со 3:1, од екипата на ГФК Тиквеш. Во натпревар во кој домаќините беа очигледно подобар противник, нашите миленици се поразени со 3:1 со головите на Јорданчо Наумоски, Симеон Христов и Едиз Спахиу. Почесниот погодок за нашите миленици всушност беше автогол, по…

Read More

Почитувани љубители на фудбалската игра,Драги навивачи на ФК Каменица Саса, ФК Каменица Саса силно фудбалски и човечки и симболично финансиски упатува поддршка за голманската легенда Драгомир Мутибариќ кој е исправен пред сериозен животен предизвик. Како општествено-одговорен клуб упатуваме силна поддршка до Мутибариќ и искрено се надеваме дека овие премрежија во неговиот живот кои имавме можност…

Read More

ФК Каменица Саса во Петок, 30.04.2021 година, со почеток од 13:00 часот, на Градскиот Стадион во Македонска Каменица ќе го одигра 25-тото коло од ВМФЛ-Исток. Нашите миленици ќе бидат домаќин на екипата на Плачковица од Радовиш. Како и во секој натпревар досега и во овој натпревар “Рударите” ќе влезат со респект кон противникот и силно…

Read More

Сениорскиот Тим на ФК Каменица Саса утре со почеток од 13:00 часот го игра 24-тото коло од ВМФЛ-Исток во кое како гостин ќе се обиде да извојува нова победа, овојпат над екипата на Кит-Го во Пехчево. Оптимизамот и атмосферата во тимот е на завидно ниво, а посебно тоа се однесува за голманското трио – Стојче…

Read More