ФК КАМЕНИЦА САСА

slide-image

Моето срце е ЗЕЛЕНО-ЦРНО!

slide-image
Последен натпревар
Каменица Саса
3 - 1
Кожуф
November 30, 2019 Градски стадион Каменица Втора Македонска Фудбалска Лига - Исток

Започна и последниот подготвителен натпревар за ФК Каменица Саса пред почетокот на вториот дел од ВМФЛ-Исток, сезона 2019/20. Во овие моменти во Штип, ФК Каменица Саса и гостува на Брегалница Штип. “Рударите” настапуваат во следниот состав : 1. Дејан Силјановски2. Мики Ѓеоргиевски3. Кристијан Додевски4. Андреј Кировски5. Виктор Марковски6. Ален Миленковски7. Виктор Пешевски8. Ненад Нешовски9. Даниел…

Read More

Нашите миленици, фудбалерите на ФК Каменица Саса денес се поразени од Вихрен Сандански, Република Бугарија со 3:0. “Возрасниот мудрец” Мите Митев за Бугарија отпатува со следниот состав : Дејан Силјановски Мики Ѓеоргиевски Ален Миленковски Андреј Кировски Виктор Марковски Андреј Таковски Виктор Пешевски Даниел Гоцевски Никола Божинов Валери Стаменовски Никола Јовановски Mитар Соколовски Христијан Николовски Горан…

Read More

ФК Каменица Саса продолжува со своите подготвителни натпревари пред почетокот на вториот дел од ВМФЛ – Исток, сезона 2019/20. Денес во Виница, ФК Каменица Саса беше подобра од Слога од Виница и славеше со 2:1. Стрелци на головите на натпреварот беа фудбалери на ФК Каменица, еден поранешен и двајца сегашни. Слога од Виница го отвори…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на нашиот прекрасен одбранбен фудбалер Андреј Кировски и му посакува многу здравје, среќа и радости а фудбалски му посакува да игра во истата форма како и досега. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН АНДРЕЈ 😉

Read More

Нашите миленици, фудбалерите на ФК Каменица Саса, денес на Градскиот Стадион во Македонска Каменица го одиграа вториот пријателски меч од подготвителниот период пред почетокот на пролетниот дел од ВМФЛ-Исток, сезона 2019/20. Тренерот на ФК Каменица Саса Мите Митев може да биде задоволен од она што го прикажаа фудбалерите на ФК Каменица Саса на денешниот натпревар….

Read More

Лошите временски услови во Република Бугарија го откажаа пријателскиот натревар помеѓу екипите на ФК Ќустендил и ФК Каменица Саса. Наредниот натпревар којшто е на распоредот на пријателски натпревари пред отпочнувањето на втората полусезона од ВМФЛ-Исток, сезона 2019/20, ФК Каменица Саса го игра во Сабота, на домашен терен, со екипата на Силекс од Кратово.

Read More

Сениорскиот тим на ФК Каменица Саса продолжува со давање шанса на талентираните младински фудбалери на клубот. Голманот на пионерскиот тим на ФК Каменица Саса е “прекомандуван” во сениорскиот тим на ФК Каменица Саса. Да му посакаме успешна сезона на нашиот голман Дарко Донев.

Read More

Сениорскиот тим на ФК Каменица Саса ги отвори вратите за талентираните младински фудбалери на клубот. Фудбалерите на младинските категории Стефче Антовски, Андреј Таковски и Валери Стаменов се “прекомандувани” во сениорскиот тим на ФК Каменица Саса. Убаво е кога младите фудбалери добиваат шанса и во наредниот период уште некој “младинец” ќе биде “прекомандуван” во сениорскиот тим…

Read More

ФК Каменица Саса денес на Градскиот Стадион во Македонска Каменица го одигра првиот подготвителен натпревар пред почетокот на пролетниот дел од ВМФЛ-Исток, сезона 2019/20. Возрасниот мудрец Мите Митев, денес “фудбалски експериментираше” со составот и оправдано шанса добија многу фудбалери. ФК Каменица Саса натпреварот го почна со “Спајдермен” на голот, “педантниот” Кировски, “железниот” Миленковски, “повратникот” Додевски…

Read More