Month: August 2019

Младинците од 2006-2007 генерација на ФК КАМЕНИЦА САСА, денес освоија трето место на Винеам Купот! ФК КАМЕНИЦА САСА има блескава иднина! #МоетоСрцеЕЗеленоЦрно

Read More
0 August 31, 2019 638 Views

Втора Македонска Фудбалска Лига – Исток, 2-ро Коло ФК Каменица Саса – ФК Питу Гули Недела, 01.09.2019 година, Градски Стадион Македонска Каменица, Почеток : 16:30 часот МоетоСрцеЕЗеленоЦрно!

Read More
0 August 30, 2019 626 Views

Вчера беше извршено извлекувањето за ВМФЛ – Исток за сезоната 2019/20. ФК Каменица Саса натпреварувањето го започнува во Прилеп против екипата на Победа. Во прилог, целосниот распоред за двата круга од натпреварувањето.   raspored-vtora-mfl—istok-2019-2020

Read More

Почитувани љубители на фудбалската игра, Драги навивачи на ФК Каменица Саса, Ждрепката од 1/16 финалето на Купот на Македонија посака ФК Каменица Саса сезоната да ја започне со епски дуел со стариот и добар прволигашки познаник, екипата на Вардар од Скопје. Натпреварот се игра на 21 Август на Градскиот Стадион во Македонска Каменица и уште…

Read More