Month: September 2019

Продолжува стопроцентниот учинок на најмладите фудбалерчиња на ФК Каменица Саса. Под водство на координаторот Стојче Милошевски и тренерите Златко Милошевски и Виолета Алексовска, денес нашите надежи забележаа две убедливи победи во исто толку натпревари. Нашите надежи прикажаа допадлив, напаѓачки фудбал и ферплеј игра и го демолираа денешниот противник Младост Тошев. Резултати и стрелци : ФК…

Read More

Изјава на тренерот на ФК Каменица Саса – Мите Митев:

Read More

ФК Каменица Саса продолжува со традиционалното посветување на внимание на своите верни навивачи. Во Сабота, ФК Каменица Саса ќе подари дрес од клубот на “најсреќното” selfie направено на натпреварот ФК Каменица Саса – ФК Тиквеш, кој се игра на Градскиот Стадион во Македонска Каменица со почеток од 15:00 часот. Начинот на кој можете да учествувате…

Read More

Во Сабота, на Градскиот Стадион во Македонска Каменица со почеток од 15:00 часот започнува еден од најинтересните натпревари од 6-то Коло од ВМФЛ – Исток, во кој нашите миленици ја пречекуваат екипата на Тиквеш. Неделава избраниците на Мите Митев тренираа напорно и најавуваат добра и концентрирана игра, која во корелација со поддршката од публиката ќе…

Read More
0 Uncategorized 667 Views

Нашиот талентиран млад фудбалер Петар Аралампиевски е изберен за најдобар играч на меморијалниот турнир “Горги Стојков-Пивка” во категоријата дечиња родени 2011 година. Одличната игра на нашиот фудбалер кој со 4 голови од кои 2 од пола терен, ги одведе надежите на ФК Каменица Саса во финалето на турнирот кадешто сме поразени од екипата на Мал…

Read More

Најмалите фудбалери на ФК Каменица Саса се редовни учесници на турнирите во регионот. Така беше и викендов во кој учествуваа на меморијалниот турнир Горги Стојков – Пивка. Во конкуренција на 4 екипи, меѓукои нашите надежи, Мал Ајакс, Брегалница Штип и Беласица, нашите надежи го освои второто место во категоријата – генерации 2011 година, кадешто како…

Read More

И покрај добрата игра, ФК Каменица Саса поразена се враќа од Гевгелија, кадешто вчера во натпреварот со Кожуф загуби со минимални 1:0. ФК Каменица Саса играше добро и имаше 3 полушанси, во првото полувреме на двапати преку Соколовски и еднаш преку Чичевски во вториот дел. Домаќините дојдоа во водство во 64′ минута преку Чурлинов. ФК…

Read More

ФК Каменица Саса во овој момент го започнува натпреварот од 5-то коло од ВМФЛ – Исток во Гевгелија, кадешто ќе ги вкрсти копјата со екипата на Кожуф. Еден час пред натпреварот, екипа на fkkamenica-sasa.mk телефонски разговараше со Даниел Гоцевски, капитен на ФК Каменица Саса за денешниот натпревар. Еве што ни пренесе тој. fkkamenica-sasa.mk : Г-дине…

Read More

Младинските категории на ФК Каменица Саса денес го имаат својот ден, Во 3 натпревари 3 победи за зелено-црните. Последниот резултат досега ни пристигна од Струмица кадешто нашите надежи од Регионалната Југоисточна Лига за Петлиња, Генерација У14 , ја победија Беласица со 0:2 и ја остварија 2-та победа во првенството во исто толку натпревари и тоа…

Read More
0 Uncategorized 721 Views

Минути посветени на херојот на денот, Матеј Велиновски, голман на ФК Каменица Саса од генерацијата дечиња помлади од 8 години, кој стрелаше верувале или не, “од гол на гол” на натпреварот со Русиново, кадешто нашите миленици победија со 5:0. Капа доле Матеј, така да продолжиш и во иднина.

Read More
0 Uncategorized 1001 Views