Day: September 2, 2019

ФК Каменица Саса им приреди вистинско уживање на нејзините навивачи на првата првенствена утакмица на домашен терен! Со првиот гол на Горан Здравков во 9′ минута само ја навести низата од голови. Капитенот Зоран Златковски постигна два гола во 30′ и 54′, а по примениот гол во 80′ од гостинскиот тим, победата ја бетонираше Христијан…

Read More
0 September 2, 2019 511 Views