ФК Камница Саса со убедлива победа од 4-1 против ФК Питу Гули

ФК Каменица Саса им приреди вистинско уживање на нејзините навивачи на првата првенствена утакмица на домашен терен! Со првиот гол на Горан Здравков во 9′ минута само ја навести низата од голови. Капитенот Зоран Златковски постигна два гола во 30′ и 54′, а по примениот гол во 80′ од гостинскиот тим, победата ја бетонираше Христијан Ѕурѕу во 87′. Голот за гостинскиот тим го постигна Бобан Здравевски.


ФК КАМЕНИЦА САСА 4

1 ФК ПИТУ ГУЛИ

9′ Горан Здравков

80′ Бобан Здравевски

30′ Зоран Златковски

54′ Зоран Златковски

87′ Никола Ѕурѕу

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *