Day: September 14, 2019

Почитувани навивачи,Драги хумани луѓе, Управата на Фудбалскиот Клуб Каменица Саса одлучи : Натпреварот од 4-то Коло од ВМФЛ-Исток кој се игра утре, на Градскиот Стадион во Македонска Каменица освен од натпреварувачки карактер да биде и од хуманитарен. Утре, на Градскиот Стадион во Македонска Каменица ќе биде поставен штанд за донации за собирање на финансиски средства…

Read More
0 September 14, 2019 618 Views

Како увертира на она што не очекува утре, кога сениорскиот тим на ФК Каменица Саса ја пречекува Брегалница Штип, денес истите екипи, во категориите Петлиња и Помлади Петлиња одиграа натпревари, во кои домаќините, екипата на ФК Каменица Саса ги надиграа гостите од Штип и со резултат 5:0 во дуелот на Петлиња и 3:2 во дуелот…

Read More
0 1280 Views