Day: September 16, 2019

Утре започнува купот за нашите младински категории – петлиња. Петлињата првиот меч ќе го одиграат против ФК Фер Плеј од Охрид на домашен терен, додека помладите петлиња гостуваат на истиот тим. Во четврток започнува купот и за нашите пионери, кои на домашен терен силите ќе си ги одмерат со ФК Еуроспорт од Куманово. Подетални информации…

Read More
0 September 16, 2019 423 Views

Фудбалерите на ФК Каменица Саса одиграа одлично во натпреварот од 4-то коло до ВМФЛ-Исток и го клекнаа на колена лидерот на табелата ФК Брегалница Штип. Пред повеќе од 700 присутни на Градскиот Стадион во Македонска Каменица, фудбалерите на ФК Каменица Саса влегоа силно мотивирани во натпреварот со “Штипјани” и го одиграа можеби најдобриот натпревар во…

Read More
0 1897 Views