Day: September 20, 2019

ФК Камница Саса ја очекува бурна сабота. Имено, сите наши тимови гостуваат овој викенд. Сениорскиот тим им гостува на ФК Кожув, У-10 и У-8 на ФК Русиново, У-13 на ФК Слога од Виница, додека У-14 гостува во Струмица на ФК Беласица. Одиме одлучно, во гости по бодови!Храбро момци!

Read More
0 September 20, 2019 537 Views

На денешен пред 23-ти години, патувајќи на тренинг за Македонска Каменица, несреќно, во сообраќајна несреќа животот го загуби фудбалерот на ФК Саса и потенцијален репрезентативец на фудбалската репрезентација на Македонија, Иво Тенев. Иво Тенев играше на позицијата стопер и освен тоа што беше одличен играч импонираше со својата скромност. Тој ден, Македонска Каменица беше потресена…

Read More
0 2030 Views

Екстремно возбудлив натпревар се одигра вчера на Градскиот Стадион во Македонска Каменица. Избраниците на тренерското дуо Блажо Николовски – Дејан Михаилов, во трилер натпревар по подобро изведување на пенали беа подобри од соодветната екипа на ФК Куманово Еуроспорт – Вардар и се пласираа во 1/4 финалето на купот на Македонија. Нашите надежи добро го отворија…

Read More
0 636 Views

Петлињата на ФК Каменица Саса со херојски подвиг го трасираа патот во полуфиналето на групната фаза на фудбалскиот куп на Македонија за петлиња, што е претколо за вистинските дерби натпревари кои допрва следуваат. Избраниците на Доминик Тенев и покрај негативата од два гола на вчерашниот натпревар со ОСК Фер Плеј Охрид, херојски се вратија и…

Read More
0 Uncategorized 814 Views