Day: September 21, 2019

ФК Каменица Саса во овој момент го започнува натпреварот од 5-то коло од ВМФЛ – Исток во Гевгелија, кадешто ќе ги вкрсти копјата со екипата на Кожуф. Еден час пред натпреварот, екипа на fkkamenica-sasa.mk телефонски разговараше со Даниел Гоцевски, капитен на ФК Каменица Саса за денешниот натпревар. Еве што ни пренесе тој. fkkamenica-sasa.mk : Г-дине…

Read More

Младинските категории на ФК Каменица Саса денес го имаат својот ден, Во 3 натпревари 3 победи за зелено-црните. Последниот резултат досега ни пристигна од Струмица кадешто нашите надежи од Регионалната Југоисточна Лига за Петлиња, Генерација У14 , ја победија Беласица со 0:2 и ја остварија 2-та победа во првенството во исто толку натпревари и тоа…

Read More
0 Uncategorized 721 Views

Минути посветени на херојот на денот, Матеј Велиновски, голман на ФК Каменица Саса од генерацијата дечиња помлади од 8 години, кој стрелаше верувале или не, “од гол на гол” на натпреварот со Русиново, кадешто нашите миленици победија со 5:0. Капа доле Матеј, така да продолжиш и во иднина.

Read More
0 Uncategorized 1001 Views

Најмладите фудбалерчиња на ФК Каменица Саса, нашите надежи од Детската Лига – Исток, под водство на тренерот Стојче Милошевски, утринава во Русиново извојуваа две победи во исто толку натпревари. Нека тоа биде вистинска увертира за натпреварот на сениорскиот тим кој гостува во Гевгелија. Резултати и стрелци : ФК Русиново – ФК Каменица Саса (У8) –…

Read More
0 Uncategorized 560 Views