Најмалите фудбалери на ФК Каменица Саса се редовни учесници на турнирите во регионот. Така беше и викендов во кој учествуваа на меморијалниот турнир Горги Стојков – Пивка. Во конкуренција на 4 екипи, меѓукои нашите надежи, Мал Ајакс, Брегалница Штип и Беласица, нашите надежи го освои второто место во категоријата – генерации 2011 година, кадешто како увертира на финалето во кое изгубивме од Мал Ајакс, во полуфиналето ја победивме Беласица со 5:1. Во генерацијата дечиња родени 2010 година, отворивме убаво со водство над Брегалница од 2:0, за конечни 3:3 и несреќен пораз на пенали. Во натпреварот за трето место сме поразени од од Мал Ајакс.

Турнирот беше организиран одлично, а од индивидуалните награди, Петар Аралампиевски беше избран за најдобар играч на турнирот за генерациите, фудбалерчиња родени 2011 година.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *