Day: September 27, 2019

ФК Каменица Саса продолжува со традиционалното посветување на внимание на своите верни навивачи. Во Сабота, ФК Каменица Саса ќе подари дрес од клубот на “најсреќното” selfie направено на натпреварот ФК Каменица Саса – ФК Тиквеш, кој се игра на Градскиот Стадион во Македонска Каменица со почеток од 15:00 часот. Начинот на кој можете да учествувате…

Read More

Во Сабота, на Градскиот Стадион во Македонска Каменица со почеток од 15:00 часот започнува еден од најинтересните натпревари од 6-то Коло од ВМФЛ – Исток, во кој нашите миленици ја пречекуваат екипата на Тиквеш. Неделава избраниците на Мите Митев тренираа напорно и најавуваат добра и концентрирана игра, која во корелација со поддршката од публиката ќе…

Read More
0 Uncategorized 667 Views