Month: October 2019

Со порази од 1:0 во гости и 3:1 дома за помладите пионери и 6:0 во гости и 4:1 дома за пионерите, младинските екипи (пионери и помлади пионери) на ФК Каменица Саса се елиминирани од Купот на Македонија од соодветните екипи на ФК Работнички. Честитки за нашите момчиња за чесната и коректна игра.

Read More

ФК Каменица Саса го одигра и 10-то коло од Втората Македонска Фудбалски Лига – Исток. Во Саботата на Градскиот Стадион во Македонска Каменица гостуваше Прилепска Победа. Натпреварот започна со мала иницијатива на ФК Каменица Саса, но и со тврда игра на средината на теренот. Првите 40-тина минути од натпреварот поминаа без посериозна шанса за гол…

Read More
0 Uncategorized 769 Views

Почитувани навивачи на ФК Каменица Саса, Драги пријатели и хумани луѓе, ФК Каменица Саса се приклучи кон хуманитарната акција за финансиска поддршка на малата Симона од Штип, која за жал боледува од леукемија и ќе мора да се лекува. Хуманитарните активности по однос на оваа хуманитарна акција беа поделени во два дела, првиот преку донации…

Read More
0 Uncategorized 682 Views

Македонска Каменица е исправена пред нов фудбалски предизвик. Во Среда, на 30-ти Октомври на Градскиот Стадион во Македонска Каменица избраниците на тренерот Доминик Тенев, “петлињата” на ФК Каменица Саса го играат вториот натпревар од двомечот од 1/4 финалето на Купот на Македонија со екипата на Њу Старс. Пред една седмица во Скопје, нашите надежи беа…

Read More
0 October 28, 2019 1133 Views

Како шлаг на убавиот фудбалски викенд ни доаѓаат резултатите од Детската Лига – Исток, кадешто нашите надежи играат брилијантно под водство на тренерското трио Стојче Милошевски, Златко Милошевски и Виолета Алексовска. Генерацијата на фудбалери на ФК Каменица Саса У12, попозната како “Зелената подморница”, предводена од Златко Милошевски продолжува со брилијантните настапи, овојпат совладана е екипата…

Read More
0 October 27, 2019 687 Views

Младинските категории на ФК Каменица Саса овој викенд играа исклучиво гостински натпревари и ги постигнаа следниве резултати : ФК Мал Ајакс-Вардар – ФК Каменица Саса 5:2 (помлади петлиња) Стрелец : Лазаров Ристе 20′ 66′ ФК Мал Ајакс-Вардар – ФК Каменица Саса 4:2 (петлиња) Стрелец за ФК Каменица Саса : Иван Багевски 52′ Наум Ангелов 70′…

Read More

Фудбалерите и стручниот штаб на ФК Каменица Саса денес, во рамките на своите можности се приклучија кон хуманитарната акција за малата Симона од Штип, која боледува од леукемија. Истовремено, почитувани навивачи и љубители на најважната споредна работа во светот Ве информираме дека на натпреварот ФК Каменица Саса – ФК Победа Прилеп, кој се игра денес…

Read More
0 October 26, 2019 488 Views

Почитувани љубители на фудбалската игра,Драги навивачи на ФК Каменица Саса и хумани луѓе, На иницијатива на раководството и спортските работници кои се дел од ФК Каменица Саса утрешниот натпревар помеѓу екипите на ФК Каменица Саса и ФК Победа Прилеп, кој се игра на Градскиот Стадион во Македонска Каменица со почеток од 14:30 часот ќе биде…

Read More
0 October 25, 2019 708 Views

Младинските категории продолжуваат со своите натпревари во соодветните лиги во кои се натпреваруваат. Ова е распоредот на натпреварите : Детска лига – Исток Во Виница : Слога 1934 Виница У12 – ФК Каменица Саса У12 Слога 1934 Виница У10 – ФК Каменица Саса У10 Слога 1934 Виница У8 – ФК Каменица Саса У8 Регионална ЈУГОИСТОЧНА…

Read More
0 Uncategorized 692 Views