И Македонска Каменица си го има својот Ливерпул и својот Јирген Клоп. Нашите надежи од генерацијата У12 ја продолжија победничката серија. Младите талентирани фудбалери на ФК Каменица Саса ја остварија 4-тата победа во исто толку натпревари. По водство на Златко Милошевски а со головите на Марко Атанасов 3, Стефан Трајков 1, Емануел Тасевски 1, Кристијан Јовановски 1 и Александар Ивановски 1, со резултат 7:5 поразена е Брегалница Делчево.

ФК Каменица Саса лидер на Табелата со 12 бодови, со гол-разлика +12.

Честитки за нашите момчиња.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *