Day: October 20, 2019

Избраниците на “чудото од тренер” Доминик Тенев, петлињата на ФК Каменица Саса од регионалната југоисточна лига, денес во брилијантен натпревар го наполнија до врв тимот на Академија Постолов. Со прекрасна игра, пукна и втората петарда во корист на ФК Каменица Саса. Денес свое голгетерско шоу имаше Христијан Стојановски кој со четири голови “ги уништи” сите…

Read More

Денес ФК Каменица Саса му одржа вистинска фудбалска лекција на Осогово. “Рударите” беа супериорни во најголемиот дел од мечот и само ако во одредени моменти нашите фудбалери имаа повеќе среќа, резултатот ќе беше уште повисок. Рано, уште во 4-тата минута ФК Каменица Саса поведе преку Никола Божинов кој денес беше брилијантен. Седум минути подоцна напад…

Read More
0 Uncategorized 1183 Views