Day: October 21, 2019

Тимот на ФК Каменица Саса, петлињата од регионалната ЈУГОИСТОЧНА лига, во Четврток го играат можеби најважниот натпревар оваа сезона. Се работи за меч од 1/4 финалето од Купот на Македонија, кадешто во еден единствен меч, тимот за големи дострели на Доминик Тенев ќе се обиде да го изненади соодветниот тим на ФК Њу Старс во…

Read More

Bчера попладне екипите на ФК Каменица Саса и ФК Осогово, во Кочани го одиграа натпреварот од 9-тото коло од Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток. Според сите најави, овој натпревар требаше да биде неизвесен до крај, но, не беше така. Во натпревар во кој се очекуваше силен притисок на домашниот тим воден од публиката, натпревар…

Read More
0 Uncategorized 627 Views