Day: October 24, 2019

Храбрите фудбалери на ФК Каменица Саса во купот за Помлади Пионери на Македонија, во првиот меч од двомечот со ФК Работнички се поразени со 1:0. Сенка на храбрата игра на нашите миленици фрли судиската четворка која не досуди очигледен офсајд по кој домаќините поведоа со 1:0 што беше и конечен резултат на натпреварот. Иако, далеку…

Read More