Day: October 26, 2019

Фудбалерите и стручниот штаб на ФК Каменица Саса денес, во рамките на своите можности се приклучија кон хуманитарната акција за малата Симона од Штип, која боледува од леукемија. Истовремено, почитувани навивачи и љубители на најважната споредна работа во светот Ве информираме дека на натпреварот ФК Каменица Саса – ФК Победа Прилеп, кој се игра денес…

Read More
0 October 26, 2019 299 Views