Day: October 27, 2019

Како шлаг на убавиот фудбалски викенд ни доаѓаат резултатите од Детската Лига – Исток, кадешто нашите надежи играат брилијантно под водство на тренерското трио Стојче Милошевски, Златко Милошевски и Виолета Алексовска. Генерацијата на фудбалери на ФК Каменица Саса У12, попозната како “Зелената подморница”, предводена од Златко Милошевски продолжува со брилијантните настапи, овојпат совладана е екипата…

Read More
0 October 27, 2019 510 Views

Младинските категории на ФК Каменица Саса овој викенд играа исклучиво гостински натпревари и ги постигнаа следниве резултати : ФК Мал Ајакс-Вардар – ФК Каменица Саса 5:2 (помлади петлиња) Стрелец : Лазаров Ристе 20′ 66′ ФК Мал Ајакс-Вардар – ФК Каменица Саса 4:2 (петлиња) Стрелец за ФК Каменица Саса : Иван Багевски 52′ Наум Ангелов 70′…

Read More