Day: October 28, 2019

Македонска Каменица е исправена пред нов фудбалски предизвик. Во Среда, на 30-ти Октомври на Градскиот Стадион во Македонска Каменица избраниците на тренерот Доминик Тенев, “петлињата” на ФК Каменица Саса го играат вториот натпревар од двомечот од 1/4 финалето на Купот на Македонија со екипата на Њу Старс. Пред една седмица во Скопје, нашите надежи беа…

Read More
0 October 28, 2019 881 Views