Day: October 31, 2019

Со порази од 1:0 во гости и 3:1 дома за помладите пионери и 6:0 во гости и 4:1 дома за пионерите, младинските екипи (пионери и помлади пионери) на ФК Каменица Саса се елиминирани од Купот на Македонија од соодветните екипи на ФК Работнички. Честитки за нашите момчиња за чесната и коректна игра.

Read More

ФК Каменица Саса го одигра и 10-то коло од Втората Македонска Фудбалски Лига – Исток. Во Саботата на Градскиот Стадион во Македонска Каменица гостуваше Прилепска Победа. Натпреварот започна со мала иницијатива на ФК Каменица Саса, но и со тврда игра на средината на теренот. Првите 40-тина минути од натпреварот поминаа без посериозна шанса за гол…

Read More
0 Uncategorized 584 Views

Почитувани навивачи на ФК Каменица Саса, Драги пријатели и хумани луѓе, ФК Каменица Саса се приклучи кон хуманитарната акција за финансиска поддршка на малата Симона од Штип, која за жал боледува од леукемија и ќе мора да се лекува. Хуманитарните активности по однос на оваа хуманитарна акција беа поделени во два дела, првиот преку донации…

Read More
0 Uncategorized 490 Views