Month: October 2019

Храбрите фудбалери на ФК Каменица Саса во купот за Помлади Пионери на Македонија, во првиот меч од двомечот со ФК Работнички се поразени со 1:0. Сенка на храбрата игра на нашите миленици фрли судиската четворка која не досуди очигледен офсајд по кој домаќините поведоа со 1:0 што беше и конечен резултат на натпреварот. Иако, далеку…

Read More

Викендов талентираните фудбалерчиња на ФК Каменица Саса од генерација У12 кои се натпреваруваат во Детската Лига – Исток под водство на тренерот Златко Милошевски а во координација со тренерите Стојче Милошевски и Виолета Алексовска, го одиграа 6-то редовно коло во лигата и ја забележаа 5-та победа со што ја задржаа лидерската позиција во Детската Лига…

Read More

Трета Лига Пионери – ФК Каменица Саса – ФК Кит Го Пехчево 3:0 Tрета Лига Помлади Пионери – ФК Каменица Саса – ФК Кит Го Пехчево 2:0 Регионална Југоисточна Лига за Петлиња – ФК Каменица Саса – ФК Академија Постолов 5:1 Регионална Југоисточна Лига за Помлади Петлиња – ФК Каменица Саса – ФК Академија Постолов…

Read More
0 726 Views

Тимот на ФК Каменица Саса, петлињата од регионалната ЈУГОИСТОЧНА лига, во Четврток го играат можеби најважниот натпревар оваа сезона. Се работи за меч од 1/4 финалето од Купот на Македонија, кадешто во еден единствен меч, тимот за големи дострели на Доминик Тенев ќе се обиде да го изненади соодветниот тим на ФК Њу Старс во…

Read More

Bчера попладне екипите на ФК Каменица Саса и ФК Осогово, во Кочани го одиграа натпреварот од 9-тото коло од Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток. Според сите најави, овој натпревар требаше да биде неизвесен до крај, но, не беше така. Во натпревар во кој се очекуваше силен притисок на домашниот тим воден од публиката, натпревар…

Read More
0 Uncategorized 627 Views

Избраниците на “чудото од тренер” Доминик Тенев, петлињата на ФК Каменица Саса од регионалната југоисточна лига, денес во брилијантен натпревар го наполнија до врв тимот на Академија Постолов. Со прекрасна игра, пукна и втората петарда во корист на ФК Каменица Саса. Денес свое голгетерско шоу имаше Христијан Стојановски кој со четири голови “ги уништи” сите…

Read More

Денес ФК Каменица Саса му одржа вистинска фудбалска лекција на Осогово. “Рударите” беа супериорни во најголемиот дел од мечот и само ако во одредени моменти нашите фудбалери имаа повеќе среќа, резултатот ќе беше уште повисок. Рано, уште во 4-тата минута ФК Каменица Саса поведе преку Никола Божинов кој денес беше брилијантен. Седум минути подоцна напад…

Read More
0 Uncategorized 1183 Views

Во Недела, со почеток од 14:30 часот на Стадионот Никола Мантов во Кочани, нашите миленици го играат локалното дерби со екипата на Осогово. Во таборот на “рударите” владее исклучително победничка атмосфера и кратко за официјалната web-страна на клубот ни изјавија дека во Кочани патуваат по победа и ништо помалку. Да им посакаме среќа на нашите…

Read More

Младинските категории го сочуваа фудбалскиот образ на ФК Каменица Саса. Денес победи во гости на пионерите и помладите пионери а во Петокот реми за нашите петлиња – генерација 2005 во Струмица. Во Петокот, избраниците на Доминик Тенев ремизираа со цврстата екипа на Академија Пандев и ја задржаа лидерската позиција на табелата во Регионалната Југоисточна Лига…

Read More

ФК Каменица Саса со жалење ги информира своите навивачи, спортски работници, поранешни и сегашни тренери, поранешни и сегашни фудбалери дека на ден 10.10.2019 година почина спортскиот работник Петруш Стојковски – Пешо, човек кој дел од својот живот му го посвети токму на фудбалскиот клуб Саса. ФК Каменица Саса упатува искрено сочувство до фамилијата на Петруш…

Read More