Month: October 2019

Фудбалскиот Клуб Каменица Саса денес ќе испрати силна навивачка поддршка за Фудбалската Репрезентација на Македонија која денес игра со репрезентацијата на Словенија. 60-тина фудбалерчиња од младинските категории вечер во 17:15 часот тргнуваат за Скопје за да им дадат поддршка на своите идоли Пандев, Трајковски и секако НАШИОТ ВЛАТКО СТОЈАНОВСКИ. Обезбеден е превоз и карти за…

Read More
0 Uncategorized 642 Views

И Македонска Каменица си го има својот Ливерпул и својот Јирген Клоп. Нашите надежи од генерацијата У12 ја продолжија победничката серија. Младите талентирани фудбалери на ФК Каменица Саса ја остварија 4-тата победа во исто толку натпревари. По водство на Златко Милошевски а со головите на Марко Атанасов 3, Стефан Трајков 1, Емануел Тасевски 1, Кристијан…

Read More