Day: November 1, 2019

Фудбалскиот Клуб Каменица Саса има сериозна причина да биде горд на своите младински категории. Само пред два дена, “Петлињата” на ФК Каменица Саса направија историски успех пласирајќи се во полуфиналето на Купот на Македонија за генерацијата 2005. Во еден машки одигран натпревар победена беше екипата на Њу Старс од Скопје со 2:0 што беше доволно…

Read More