Day: November 3, 2019

Ова се фудбалерите од младинските категории на ФК Каменица Саса кои сезонава барем еднаш ја затресоа противничката мрежа : Трета Младинска Лига (Пионери на ФК Каменица Саса) : Јованов Христијан 2, Филип Димитровски 2, Стаменовски Валери 2, Ѓорѓиевски Давид 1, Стефче Антовски 1, Багевски Иван 1, Гоцевски Синиша 1, Крстевски Александар 1, Мијалче Николовски 1,…

Read More

Сениорите на ФК Каменица Саса го продолжуваат победничкиот низ. Вчера во Крушево со победата од 0:2 над екипата на Питу Гули, ја остварија и третата победа по ред, четврта во последните шест натпревари. Во тврд натпревар, во кој домаќините покажаа на моменти и доста груба игра, ФК Каменица Саса искористи две од многуте шанси и…

Read More
0 Uncategorized 863 Views

Голманот на тимот на ФК Каменица Саса У-14 (“петлиња” – генерација 2005) Лазе Гичев е вистински фудбалски херој овој викенд. Со одбранети неколку 100% шанси за гол, денес Лазе покажа како се бранат боите на Фудбалскиот Клуб Каменица Саса. Честитки до Лазе Гичев и честитки до целиот тим за прекрасниот натпревар и убавиот фудбал кој…

Read More
0 Uncategorized 1580 Views

Тимот на тренерот Доминик Тенев, нашите надежи кои се пласираа во полуфиналето на Купот на Македонија, денес ремизираа во првенствениот натпревар од регионалната ЈУГОИСТОЧНА лига за “Петлиња” со екипата на Осогово од Крива Паланка. Нашите надежи добро го почнаа натпреварот и го отворија резултатот со голот на Стојановски Христијан во 4-тата минута од натпреварот а…

Read More
0 Uncategorized 1078 Views