Day: November 6, 2019

Младинските категории на ФК Каменица Саса ги очекува богат фудбалски викенд. Ова е распоредот на натпреварите : ДЕТСКА ЛИГА – натпреварите се играат во Сабота во Пехчево со почеток од 10:00 часот ФК Кит Го У12 – ФК Каменица Саса У12ФК Кит Го У10 – ФК Каменица Саса У10 РЕГИОНАЛНА ЈУГОИСТОЧНА ЛИГА ЗА ПОМЛАДИ ПЕТЛИЊА…

Read More

Првиот тим на ФК Каменица Саса продолжува со добрите игри. Одличната атмосфера во тимот овој викенд резултираше со победа во гости над “фенерџијата” во ВМФЛ-Исток, екипата на Питу Гули. Натпреварот се играше во Сабота во Крушево. Секој натпревар има своја приказна, па така и натпреварот со Питу Гули во Крушево. “Рударите” повторно подготвени влегоа во…

Read More
0 Uncategorized 869 Views