Day: November 17, 2019

Во вчерашните натпревари од Трета Младинска Фудбалска Лига на Македонија, нашите помлади пионери и пионери во натпреварите со соодветните екипи на Вардар Неготино забележаа реми и победа. Тимот на помлади пионери на ФК Каменица Саса и покрај “прокоцка” водство од 2:0 и на крајот мораше да се задоволи со реми 2:2. Помладите пионери ги водеше…

Read More

Фудбалскиот викенд за ФК Каменица Саса продолжува со исто темпо. Денес на репертоарот се натпреварите од Регионалната ЈУГОИСТОЧНА Лига за помлади петлиња и петлиња. Првите својот натпревар го играат за 45 минути, кога на Градскиот Стадион во Македонска Каменица ќе ја пречекаат екипата на Слога 1934 Виница. Вистинското фудбалско уживање доаѓа во 11 часот и…

Read More
0 Uncategorized 742 Views

Македонска Каменица е на нозе. Вечерва, Каменичката Фудбалска јавност ја “наежи” чудото од дете, нашиот Влатко Стојановски, кој во деби настапот за репрезентацијата постигна гол. Старата Гарда “Багери” составена од поранешни спортски работници, новинари, навивачи и вљубеници во најважната споредна работа во светот, вечерва спонтано се собра да го прослави голот на Влатче Стојановски. Ова…

Read More
0 Uncategorized 1561 Views