Избраниците на тренерот Доминик Тенев, “петлињата” на ФК Каменица кои се натпреваруваат во Регионалната ЈУГОИСТОЧНА Лига за Петлиња се на чекор до титулата есенски шампион. “Жртва” на “Каменичкиот Лестер” викендов беше екипата на Беласица од Струмица. Во натпревар во кој нашите надежи беа надмоќни во секој поглед гостинскиот голман четири пати ја вадеше топката од сопствената мрежа. Творци на конечниот резултат од 4:2, беа стрелците на головите Михаил Воинов 7′, Спасов Давид 29′, Стојановски Христијан 18′ и 48′.

Играч на натпреварот беше Спасов Давид.

Со 19 бодови на табелата, ФК Каменица Саса е лидер, три бодови помалку има екипата на Мал Ајакс.

Честитки избраниците на Доминик Тенев.

#MoeтоСрцеЕЗеленоЦрно!

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *