Day: November 26, 2019

Сениорскиот тим на ФК Каменица Саса во Сабота на 30-ти Ноември 2019 година, на домашен терен на Градскиот Стадион во Македонска Каменица против екипата на Кожуф од Гевгелија ќе ја потврдува одличната полусезона во ВМФЛ-Исток. Натпреварот се игра со почеток од 13:00 часот. Наредниот ден, младинските категории на ФК Каменица Саса ги играат своите натпревари…

Read More