Сениорскиот тим на ФК Каменица Саса во Сабота на 30-ти Ноември 2019 година, на домашен терен на Градскиот Стадион во Македонска Каменица против екипата на Кожуф од Гевгелија ќе ја потврдува одличната полусезона во ВМФЛ-Исток. Натпреварот се игра со почеток од 13:00 часот.

Наредниот ден, младинските категории на ФК Каменица Саса ги играат своите натпревари и тоа во следниот распоред :

ФК Каменица Саса – ФК Академија Пандев (помлади петлиња) 10:00 ч.
ФК Каменица Саса – ФК Академија Пандев (петлиња) 11:30 ч.
ФК Каменица Саса – ФК Кадино (помлади пионери) 13:00 ч.
ФК Каменица Саса – ФК Кадино (пионери) 15:00 ч.

Да им посакаме успешен викенд на сениорите и на младинските категории на ФК Каменица Саса.

#МоетоСрцеЕЗеленоЦрно!

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *