Month: December 2019

ФК Каменица Саса упатува искрени честитки до Ленче Андреевска (ЖФК Каменица Саса) која и заслужено е изберена за најдобар играч во категоријата женски фудбал за сезоната 2018/19 година. Честитки Ленче, па во годината што доаѓа да ја прославите и титулата шампиони во Првата Македонска Женска Лига во Фудбал. Со почит, ФК Каменица Саса

Read More

Почитувани, Селектори на младинските фудбалски репрезентации на Македонија,Драги фудбалски стручњаци, тренери, фудбалски фанатици и навивачи, ФК Каменица Саса Ви го претставува Наум Ангелов, фудбалер на екипата на ФК Каменица Саса која стана есенски шампион и се пласираше во полуфиналето на Купот на Македонија. Наум Ангелов – ФК Каменица Саса У14, Десно крило. Есенски дел, сезона…

Read More

ФК Каменица упатува честитка до своите фудбалери Никола Јовановски, Никола Божинов, Никола Ѕурѕу, до фудбалерчињата од младинските категории на ФК Каменица Саса како и до сите сограѓани кои го носат името на светецот и заштитник на де­цата, мо­реп­лов­ците, де­вој­ките, си­ро­маш­ните, уче­ни­ците, пе­ка­рите, ап­те­ка­рите, тр­гов­ците, пат­ни­ците Свети Николај Чудотворец, посакувајќи им многу здравје, среќа и радости…

Read More

ФК Каменица Саса е општествено одговорен клуб, кој од денес за започнува нова иницијатива која се надеваме ќе прерасне во една голема и успешна кампања чиј конечен резултат ќе биде целосна инклузија на лицата со посебни потреби во фудбалот во Македонија. Под мотото “Фудбал за сите.””Сите сме исти.” ФК Каменица Саса ќе анимира фудбалски тимови…

Read More

ФК Каменица Саса денес ја започна еко-акцијата “Дај гол, засади дрво”. Денес, со поддршката на Јавното Комунално Претпријатие Камена Река, членови на управата на клубот во друштво на млади дечиња и фудбалерчиња на ФК Каменица засадија 100 дрва одбележувајќи ги првите 100 голови оваа сезона. Наредните 97 дрвца ќе бидат засадени во месец Јануари. Ова…

Read More

Првенствено на twitter, а сега и преку официјалната web-страна на клубот и facebook, ФК Каменица Саса ја започнува кампањата која ќе го носи мотото “Дај гол, засади дрво” и која подразбира засадување на дрво за секој постигнат гол на клубот. Општествената одговорност е едно од главните начела по кои се води клубот и истовремено како…

Read More

Драги селектори на Младинските Фудбалски Репрезентации на Македонија, ФК Каменица Саса има огромна почит кон она што го работите и искрено верува во начинот на кој ги водите своите селекции. Но, кога се работи за успесите на Фудбалските Репрезентации на Македонија секоја добронамерна сугестија би можело да биде од полза, нели ? Во таа насока,…

Read More

Заврши есенскиот дел од сезоната 2019/20 за екипите кои се натпреваруваат во ВМФЛ-Исток. Фудбалерите на ФК Каменица Саса оваа полусезона на навивачите им приредија возбудливи натпревари и во најголем од натпреварите одиграа одлично. А почетокот можеби навестуваше една поинаква полусезона, сезона која за жал можеше да наликува на претходната. Но, не беше така иако првиот…

Read More
0 Uncategorized 1150 Views

Во денешните натпревари од последното коло за оваа полусезона од Третата Младинска Лига за Пионери и Помлади Пионери, нашите надежи остварија една победа и еден нерешен резултат. Помлади Пионери на ФК Каменица Саса во дуелот со своите врсници од екипата на Питу Гули, славеа со резултат од 3:1, со головите на Иван Багевски, Димитар Гоцевски…

Read More

“Сплотени срцa” – Центар за рехабилитација Штип Ве повикува да се приклучите во кампањата за обезбедување финансии за Пилот проектот Рехабилитациски Центар – Штип. За тоа како да донирате и за повеќе информации на следниве линкови :

Read More