Фудбалерите на ФК Каменица Саса У14 (петлиња) и официјално се есенски шампиони во Регионалната ЈУГОИСТОЧНА лига за Петлиња во сезоната 2019/20. Предводени од талентираниот млад стратег Доминик Тенев, нашите фудбалерчиња со скор од 7 победи, едно реми и еден пораз и 22 бодови на табелата, се први во својата конкуренција. За радоста да биде уште поголема тоа е екипата којашто се пласираше во полуфиналето на Купот на Македонија за петлиња.

Упатуваме честитки до :

Гичев Лазе
Арсов Филип
Стефановски Стефан
Димитров Михаил
Стојков Мангров Беломорски Лазар
Велков Леон
Христов Матеј
Стоименов Александар
Николовски Бојан
Костадинов Жарко
Крстев Веско
Стојановски Христијан
Костов Давид
Ангелов Валери
Воинов Михаил
Спасов Давид
Ангелов Наум
Багевски Иван
Димитровски Филип
Крстевски Александар
Трајков Климент,

и честитки до тренерите Доминик Тенев и Тоде Митев.

Момчиња така да продолжите и во пролетниот дел.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *