Day: December 3, 2019

Во натпреварот од 12-тото коло од Третата Младинска Лига за Помлади Пионери, нашите надежи ја победија соодветната екипа на ФК Кадино. Со гол од 30-тина, нашите фудбалери ги задржаа шансите за 4-то место на табелата во есенскиот дел од сезоната. Со 4 победи, 3 нерешени натпревари и 5 порази и учинок од 15 бодови, нашите…

Read More

Пионерите на ФК Каменица Саса во Неделата извојуваа тешка победa на екипата на Кадино. Натпреварот од 12-то коло помеѓу овие две екипи помина со игра претежно на средината на теренот и еден момент го реши натпреварот. Во 80-тата минута од натпреварот по еден добро изведен слободен удар, во противничкиот шеснаесетник најдобро се снајде играчот на…

Read More
0 Uncategorized 1097 Views