Во натпреварот од 12-тото коло од Третата Младинска Лига за Помлади Пионери, нашите надежи ја победија соодветната екипа на ФК Кадино. Со гол од 30-тина, нашите фудбалери ги задржаа шансите за 4-то место на табелата во есенскиот дел од сезоната. Со 4 победи, 3 нерешени натпревари и 5 порази и учинок од 15 бодови, нашите фудбалери се на само 2 бодови заостанување зад 4-то пласираниот тим на Кадино. До крајот остануваат уште 2 натпревари. Честитки за нашите фудбалери.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *