Day: December 6, 2019

“Сплотени срцa” – Центар за рехабилитација Штип Ве повикува да се приклучите во кампањата за обезбедување финансии за Пилот проектот Рехабилитациски Центар – Штип. За тоа како да донирате и за повеќе информации на следниве линкови :

Read More

Во Недела се играат последните 2 натпревари од Третата Македонска Лига за Пионери и Помлади Пионери, кои воедно се и последни натпревари за сите категории на ФК Каменица Саса. Помладите пионери на Дејан Михаилов го пречекуваат тимот на ФК Питу Гули и со победа можат да се искачат на 6-тото место на табелата. Натпреварот се…

Read More
0 Uncategorized 412 Views

Во 13-тото коло од Третата Младински Лига за Пионери и Помлади Пионери, нашите надежи се враќаат од гостувањето во Скопје кај ФК Сарај со пораз и реми. Помладите пионери се поразени а пионерите ги изненадија домаќините кои важеа за фаворити и со реми без голови се враќаат во Македонска Каменица. За нашите надежи останува уште…

Read More
0 Uncategorized 453 Views