Почитувани,

Селектори на младинските фудбалски репрезентации на Македонија,
Драги фудбалски стручњаци, тренери, фудбалски фанатици и навивачи,

ФК Каменица Саса Ви го претставува Наум Ангелов, фудбалер на екипата на ФК Каменица Саса која стана есенски шампион и се пласираше во полуфиналето на Купот на Македонија.

Наум Ангелов – ФК Каменица Саса У14, Десно крило.
Есенски дел, сезона 2019/20 – 9 настапи, 4 голови, 3 асистенции

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *