Month: February 2020

Сениорскиот тим на ФК Каменица Саса е понижен во Велес во првиот натпревар од пролетниот дел од Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток. И покрај тоа што многу работи им се поклопија на нашите миленици како што беше неиграњето пред повеќеилјадна публика во Кавадарци, сепак нашите миленици не беа ни малку на висина на задачата,…

Read More

Од утре и официјално започнува пролетниот дел од сезоната 2019/20 за Фудбалскиот Клуб Каменица Саса. Сениорите на ФК Каменица Саса утре со почеток во 14:00 играат со екипата на Тиквеш во Велес, а нашите надежи, пионерите и помладите пионери играат во Недела во Пехчево со соодветните екипи на Кит-Го со почеток од 12:00 часот, односно…

Read More

Шампионскиот тим на Доминик Тенев “го доби” скопски Вардар за противник во полуфиналето на Купот на Македонија за Петлиња. Талентираните фудбалери на Доминик Тенев борбата за пехарот ја почнуваат на 17-ти Март во Македонска Каменица, кога што ќе го пречекаат скопски Вардар. Во другиот натпревар копјата ќе ги вкрстат ФК Кул Здравје – ФК Шкупи….

Read More

Започна и последниот подготвителен натпревар за ФК Каменица Саса пред почетокот на вториот дел од ВМФЛ-Исток, сезона 2019/20. Во овие моменти во Штип, ФК Каменица Саса и гостува на Брегалница Штип. “Рударите” отпатуваа за Штип со следниот состав : 1. Дејан Силјановски2. Мики Ѓеоргиевски3. Кристијан Додевски4. Андреј Кировски5. Виктор Марковски6. Ален Миленковски7. Виктор Пешевски8. Ненад…

Read More

Нашите миленици, фудбалерите на ФК Каменица Саса денес се поразени од Вихрен Сандански, Република Бугарија со 3:0. “Возрасниот мудрец” Мите Митев за Бугарија отпатува со следниот состав : Дејан Силјановски Мики Ѓеоргиевски Ален Миленковски Андреј Кировски Виктор Марковски Андреј Таковски Виктор Пешевски Даниел Гоцевски Никола Божинов Валери Стаменовски Никола Јовановски Mитар Соколовски Христијан Николовски Горан…

Read More

ФК Каменица Саса продолжува со своите подготвителни натпревари пред почетокот на вториот дел од ВМФЛ – Исток, сезона 2019/20. Денес во Виница, ФК Каменица Саса беше подобра од Слога од Виница и славеше со 2:1. Стрелци на головите на натпреварот беа фудбалери на ФК Каменица, еден поранешен и двајца сегашни. Слога од Виница го отвори…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на нашиот прекрасен одбранбен фудбалер Андреј Кировски и му посакува многу здравје, среќа и радости а фудбалски му посакува да игра во истата форма како и досега. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН АНДРЕЈ 😉

Read More

Нашите миленици, фудбалерите на ФК Каменица Саса, денес на Градскиот Стадион во Македонска Каменица го одиграа вториот пријателски меч од подготвителниот период пред почетокот на пролетниот дел од ВМФЛ-Исток, сезона 2019/20. Тренерот на ФК Каменица Саса Мите Митев може да биде задоволен од она што го прикажаа фудбалерите на ФК Каменица Саса на денешниот натпревар….

Read More

Лошите временски услови во Република Бугарија го откажаа пријателскиот натревар помеѓу екипите на ФК Ќустендил и ФК Каменица Саса. Наредниот натпревар којшто е на распоредот на пријателски натпревари пред отпочнувањето на втората полусезона од ВМФЛ-Исток, сезона 2019/20, ФК Каменица Саса го игра во Сабота, на домашен терен, со екипата на Силекс од Кратово.

Read More