Day: February 6, 2020

Лошите временски услови во Република Бугарија го откажаа пријателскиот натревар помеѓу екипите на ФК Ќустендил и ФК Каменица Саса. Наредниот натпревар којшто е на распоредот на пријателски натпревари пред отпочнувањето на втората полусезона од ВМФЛ-Исток, сезона 2019/20, ФК Каменица Саса го игра во Сабота, на домашен терен, со екипата на Силекс од Кратово.

Read More

Сениорскиот тим на ФК Каменица Саса продолжува со давање шанса на талентираните младински фудбалери на клубот. Голманот на пионерскиот тим на ФК Каменица Саса е “прекомандуван” во сениорскиот тим на ФК Каменица Саса. Да му посакаме успешна сезона на нашиот голман Дарко Донев.

Read More
0 Uncategorized 925 Views