Month: March 2020

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на нашиот фудбалер од одбраната Стефче Антовски и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Истовремено, на Стефче му посакуваме многу успешни настапи во зелено-црниот дрес, многу одземени топки, многу голови и победи. Секое добро, Стефче ! 😉

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на нашиот фудбалер од средниот ред Никола Божинов и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Истовремено, на Никола му посакуваме многу успешни настапи во зелено-црниот дрес, многу успешни дриблинзи и асистенции, многу голови и победи. Секое добро, Никола ! 😉

Read More

Среќен роденден Дени, да те пратат многу здравје среќа и радости. Нека оваа полусезона ти биде најдобра досега, да зрачиш со сигурност и пак да не воодушевуваш со твои фантастични одбрани. Секое добро и многу победи. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН SPIDERMAN 🙂 !

Read More

Сениорскиот тим на ФК Каменица Саса во Сабота го одигра натпреварот од 16-тото Коло од Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток. На Градскиот Стадион во Македонска Каменица којшто беше затворен за присуство на навивачи, нашите миленици копјата ги вкрстија со екипата на Плачковица од Радовиш. Натпреварот започна во 14:00. Тренерот на ФК Каменица Саса натпреварот…

Read More

Помладите пионери на ФК Каменица Саса кои ги води тренерот Дејан Михаилов продолжуваат со одлични настапи. Денес во прекрасен натпревар ја совладаа соодветната екипа на Плачковица од Радовиш со 1:0. Натпреварот беше решен на самиот старт на натпреварот, кога во 6-тата минута од натпреварот прецизно стрелаше Христијан Јованов. Нашите миленици имаа уште неколку шанси преку…

Read More

Шампионскиот тим на ФК Каменица Саса кој е под водство на Доминик Тенев денес го направи првиот голем чекор кон освојување на титулата во Регионалната Југоисточна Лига за Петлиња во сезоната 2019/20. Денес во Штип, нашите шампиони го демолираа составот на директниот конкурент за титулата, екипата на Академија Постолов со висока 5:1. Стрелци за нашите…

Read More
0 Uncategorized 1219 Views

ФК Каменица Саса ја очекува богат фудбалски викенд. Сениорите ја пречекуваат ФК Плачковица во Сабота на Градскиот Стадион во Македонска Каменица. Пионерите и помладите пионери ден потоа играат со истиот противник на Градскиот Стадион во Македонска Каменица со почеток од 12:00 односно 14:00 часот. Петлињата и помладите петлиња го започнуваат првенството во гости во Недела….

Read More

Пионерите на ФК Каменица Саса ја подобруваат својата форма од натпревар во натпревар. Резултат на тоа е 4 натпревари без пораз, односно 2 победи и 2 нерешени натпревари и гол разлика 4:0. Цели 360 минути нашите надежи немаат примено гол, за тоа е и тоа како заслужен нашиот голман Дарко Донев кој не само што…

Read More

Започна пролетниот дел од сезоната 2019/20 и за нашите младински категории. Денес во Пехчево, нашите надежи играа натпревари со соодветните екипи на Кит-Го. Помладите пионери одиграа нерешено, а пионерите со победа се враќаат за Македонска Каменица. Ова се резултатите и стрелците : ФК Кит-Го – ФК Каменица Саса (помлади пионери) – 1:1 (стрелец – Михаел…

Read More