Day: March 8, 2020

Помладите пионери на ФК Каменица Саса кои ги води тренерот Дејан Михаилов продолжуваат со одлични настапи. Денес во прекрасен натпревар ја совладаа соодветната екипа на Плачковица од Радовиш со 1:0. Натпреварот беше решен на самиот старт на натпреварот, кога во 6-тата минута од натпреварот прецизно стрелаше Христијан Јованов. Нашите миленици имаа уште неколку шанси преку…

Read More

Шампионскиот тим на ФК Каменица Саса кој е под водство на Доминик Тенев денес го направи првиот голем чекор кон освојување на титулата во Регионалната Југоисточна Лига за Петлиња во сезоната 2019/20. Денес во Штип, нашите шампиони го демолираа составот на директниот конкурент за титулата, екипата на Академија Постолов со висока 5:1. Стрелци за нашите…

Read More
0 Uncategorized 1030 Views