Day: March 9, 2020

Сениорскиот тим на ФК Каменица Саса во Сабота го одигра натпреварот од 16-тото Коло од Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток. На Градскиот Стадион во Македонска Каменица којшто беше затворен за присуство на навивачи, нашите миленици копјата ги вкрстија со екипата на Плачковица од Радовиш. Натпреварот започна во 14:00. Тренерот на ФК Каменица Саса натпреварот…

Read More