Month: June 2020

Согласно одлуката на ФФМ за дефинитивен прекин на женскиот фудбалски шампионат на Македонија, ЖФК Каменица Саса како првопласирана екипа на табелата и официјално е Нов Женски Фудбалски Шампион на Македонија. Истовремено ЖФК Каменица Саса автоматски се пласираше и во квалификациската фаза од Лигата на Шампионките во Фудбал. Одлуката на ФФМ е вистинска потврда и валоризација…

Read More

Почитувани сограѓани,Драги навивачи на ФК Каменица Саса, ФК Каменица Саса уште еднаш покажа дека не е само спортски туку и општествено одговорен клуб. Клуб кој секогаш, во рамките на своите можности и во рамките на можностите на неговите членови помага онаму кадешто има потреба. Така е и овојпат, кога клубот преку своите членови се вклучи…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на тренерот на шампионскиот тим на ФК Каменица Саса (У-14) – Петлиња, Доминик Тенев и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Доминик, Нека семејната хармонија, насмевките и успесите на секое поле бидат твое секојдневие, а победите со ФК Каменица Саса една убава навика….

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на шефот на стручниот штаб на ФК Каменица Саса Г-динот Мите Митев и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Г-дине Митев, Нека семејната хармонија, насмевките и успесите на секое поле бидат твое секојдневие, а победите со ФК Каменица Саса една убава навика. Секое…

Read More

Почитувани фудбалски фанатици и вљубеници во најважната споредна работа во светот,Драги навивачи на ФК Каменица Саса, ФК Каменица Саса продолжува со своите интервјуа со многу наши поранешни фудбалери. За вечерва нашето време е резервирано за човекот кој бил столб во одбраната на ФК Саса и човек кој дури од САД одвои време и разговараше со…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на нашиот капитен Даниел Гоцевски и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Нека семејната хармонија, насмевките и успесите на секое поле бидат твое секојдневие, а победите со ФК Каменица Саса една убава навика. Секое добро, Дани ! 😉

Read More
0 Uncategorized 622 Views

Почитувани фудбалски фанатици и вљубеници во најважната споредна работа во светот,Драги навивачи на ФК Каменица Саса, ФК Каменица Саса продолжува со своите интервјуа со многу наши поранешни фудбалери. За вечерва нашето време е резервирано за човекот кој првенствено како фудбалер, а потоа и како Претседател на клубот, остава силен белег во ФК Саса. Вечерва нашето…

Read More

Почитувани навивачи на ФК Каменица Саса, Драги фудбалски фанатици, Денес, направивме интервју со Шефот на Стручниот Штаб на ФК Каменица Саса, Г-динот Мите Митев со кого разговаравме за крајот на фудбалската сезона 2019/20 во Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток, како и за неговите очекувања во иднина. Интервјуто можете да го погледнете подолу. ФК Каменица…

Read More
0 Uncategorized 564 Views

ФК Каменица Саса им ги честитa родендените на нашите фудбалери Димитар Гоцевски и Валери Стаменовски и им посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Истовремено, на нашите надежи им посакуваме многу успешни настапи во зелено-црниот дрес, многу одземени топки, многу борба на зелените терени, многу голови и победи. Секое добро, Димитар Гоцевски…

Read More
0 Uncategorized 426 Views

Драги фудбалерчиња на ФК Каменица Саса, Денес би сакале да Ви го честитаме 1-ви Јуни, Меѓународниот ден на Детето и да Ви посакаме многу работа и упорност, силна желба и уште поголема дисциплина во Вашите искрени цели, а тоа секако се желбите да станете професионални и познати фудбалери. Уживајте во најважната споредна работа, наши фудбалски…

Read More