Day: June 7, 2020

Почитувани фудбалски фанатици и вљубеници во најважната споредна работа во светот,Драги навивачи на ФК Каменица Саса, ФК Каменица Саса продолжува со своите интервјуа со многу наши поранешни фудбалери. За вечерва нашето време е резервирано за човекот кој првенствено како фудбалер, а потоа и како Претседател на клубот, остава силен белег во ФК Саса. Вечерва нашето…

Read More

Почитувани навивачи на ФК Каменица Саса, Драги фудбалски фанатици, Денес, направивме интервју со Шефот на Стручниот Штаб на ФК Каменица Саса, Г-динот Мите Митев со кого разговаравме за крајот на фудбалската сезона 2019/20 во Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток, како и за неговите очекувања во иднина. Интервјуто можете да го погледнете подолу. ФК Каменица…

Read More
0 Uncategorized 829 Views

ФК Каменица Саса им ги честитa родендените на нашите фудбалери Димитар Гоцевски и Валери Стаменовски и им посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Истовремено, на нашите надежи им посакуваме многу успешни настапи во зелено-црниот дрес, многу одземени топки, многу борба на зелените терени, многу голови и победи. Секое добро, Димитар Гоцевски…

Read More
0 Uncategorized 674 Views