Day: June 11, 2020

Почитувани фудбалски фанатици и вљубеници во најважната споредна работа во светот,Драги навивачи на ФК Каменица Саса, ФК Каменица Саса продолжува со своите интервјуа со многу наши поранешни фудбалери. За вечерва нашето време е резервирано за човекот кој бил столб во одбраната на ФК Саса и човек кој дури од САД одвои време и разговараше со…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на нашиот капитен Даниел Гоцевски и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Нека семејната хармонија, насмевките и успесите на секое поле бидат твое секојдневие, а победите со ФК Каменица Саса една убава навика. Секое добро, Дани ! 😉

Read More
0 Uncategorized 963 Views