Month: July 2020

Денеска, Фудбалскиот Клуб Каменица Саса преку своето раководството и извршен одбор, членовите на стручниот штаб и техничкиот персонал и преку своите фудбалери во рамките на можностите, но од срце, ја поддржа хуманитарната акција “СРЕЌНО! За Љубов, Верба и Надеж, за финансиска поддршка на Санде Цековски од с.Косевица која има здравствени проблеми и мора да биде…

Read More

ФК Каменица Саса не остава ништо на случајноста за новата сезона во Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток. Освен напорните тренинзи и посветената работа, ФК Каменица Саса се засилува и со играчки кадар. Ново име во редовите на “Рударите” e Дарко Дигаловски кој доаѓа од ФК Плачковица. Ова е краткото фудбалското CV на Дарко Дигаловски….

Read More

ФК Каменица Саса интензивно се подготвува за новата сезона во Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток. Освен напорните тренинзи и посветената работа, ФК Каменица Саса се засилува и со играчки кадар. Ново име во редовите на “Рударите” e Дејан Маркоски кој доаѓа од тимот на Скопје. Ова е краткото фудбалското CV на Дејан Маркоски. Име…

Read More

ФК Каменица Саса денес го претстави своето прво засилување за новата сезона 2020/21 во Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток. Се работи за голманот Благојче Иванов, кој е поранешен Македонски Фудбалски Репрезентативец во селекциите У15 до У19. Ова е краткото фудбалско CV на Благојче Иванов : Име и презиме – Благојче ИвановВисина – 1,86 mТежина…

Read More

Членовите на Фудбалскиот Клуб Каменица Саса, раководството, тренерите, фудбалерите, како и членовите на техничкиот персонал со индивидуални донации, собрани во една групна заедничка, ќе го поддржат лекувањето на нашиот сограѓанин Санде Цековски. Ова се моменти во кои сечија поддршка е важна, па така ни овојпат ФК Каменица Саса нема да изостане во давање на поддршка…

Read More
0 Uncategorized 626 Views

Доскорешниот голман на ФК Каменица Саса, Дејан Силјановски и официјално е нов член на прволигашот Беласица од Струмица. Во име на прекрасната соработка, исклучителната професионалност и посветеност ФК Каменица Саса му се заблагодарува на “нашиот” Дени Силјановски – “Spiderman” за СЕ што направи за клубот и му посакува успешни прволигашки изданија и многу многу успеси…

Read More

Фудбалерите и стручниот штаб на ФК Каменица Саса од ден во ден, се поангажирано влегуваат во подготовките за новата сезона во Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток. Во лицата на новиот шеф на стручниот штаб на ФК Каменица Саса, Горан Здравков како и неговиот помошник Горан Гоцевски, се чувствуваат силна желба за овогодишно докажување и…

Read More

ФК Каменица Саса е општествено одговорен клуб. Тоа многупати во минатото сме го докажале на дело а дефинитивно така ќе биде и во новата натпреварувачка сезона. ФК Каменица Саса како прв чекор во новата сезона изготви протокол за заштита од COVID 19 кој до крај и во целост ќе биде почитуван од сите членови на…

Read More

Денес, ФК Каменица Саса и официјално ги започна подготовките за новата сезона во ВМФЛ-Исток. За нов шеф на стручниот штаб на “Рударите” е назначен Горан Здравков, човекот кој во претходната полусезона беше вистински лидер во зелено-црниот дрес. По строго контролирани протоколи за заштита од Covid 19, денес фудбалерите на ФК Каменица Саса го одржаа првиот…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на фудбалерот на ФК Каменица Саса, сезона 2019/20, Александар Младеновски и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Аце,Нека семејната хармонија, насмевките и успесите на секое поле бидат твое секојдневие, а фудбалските победи една убава навика. Секое добро, Александар Младеновски ! 

Read More