Day: July 24, 2020

ФК Каменица Саса денес го претстави своето прво засилување за новата сезона 2020/21 во Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток. Се работи за голманот Благојче Иванов, кој е поранешен Македонски Фудбалски Репрезентативец во селекциите У15 до У19. Ова е краткото фудбалско CV на Благојче Иванов : Име и презиме – Благојче ИвановВисина – 1,86 mТежина…

Read More

Членовите на Фудбалскиот Клуб Каменица Саса, раководството, тренерите, фудбалерите, како и членовите на техничкиот персонал со индивидуални донации, собрани во една групна заедничка, ќе го поддржат лекувањето на нашиот сограѓанин Санде Цековски. Ова се моменти во кои сечија поддршка е важна, па така ни овојпат ФК Каменица Саса нема да изостане во давање на поддршка…

Read More
0 Uncategorized 787 Views