ФК Каменица Саса денес го претстави своето прво засилување за новата сезона 2020/21 во Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток. Се работи за голманот Благојче Иванов, кој е поранешен Македонски Фудбалски Репрезентативец во селекциите У15 до У19.

Ова е краткото фудбалско CV на Благојче Иванов :

Име и презиме – Благојче Иванов
Висина – 1,86 m
Тежина – 76 kg
Поранешни клубови – ФК Металург Скопје, ФК Силекс Кратово, ФК Победа Прилеп и Вардар Неготино.

Благојче, ти посакуваме прекрасна сезона во дресот на ФК Каменица Саса.

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *