Month: August 2020

Одлични прволигашки настапи бележат “нашите” доскорешни фудбалери Марио Станковски, Ненад Нешовски, Дејан Силјановски и Андреј Кировски. “Убиствениот” напаѓач Марио Станковски денес му донесе злато вреден бод на тимот на Борец на жешкиот терен во Тетово, против еден од најсериозните аспиранти за Шампион во ПМФЛ, екипата на Шкендија. Тој натпреварот го започна од првата минута од…

Read More

Фудбалскиот Клуб Каменица Саса чествувајќи го денешниот голем празник Успение на Пресвета Богородица – ГОЛЕМА БОГОРОДИЦА, упатува порака и честитки до Каменичките Рудари, на кои им го честита Денот на Рударите и им посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат, семејната хармонија да им биде секојдневие и од срце им посакува безбедност…

Read More

Вчера и официјално започна новото првенството од Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток, сезона 2020/21. На Градскиот Стадион во Македонска Каменица, без присуство на публика, нашите миленици го одиграа првото коло од новиот шампионат против екипата на Брегалница од Штип. Се чини и двете екипи не го дадоа својот максимум, па така беше одигран еден…

Read More

ФК Каменица Саса го доби распоредот за новата сезона во ВМФЛ-Исток. Нашите миленици натпреварувањето го почнуваат со лутиот ривал од претходната сезона, Брегалница од Штип, на домашен терен во Македонска Каменица. Потоа, се игра “источното” дерби, во Виница со новајлијата во ВМФЛ-Исток, Слога. Натпреварувањето започнува на 22-ри Август, а второто коло е на програмата на…

Read More

ФК Каменица Саса, денес на Градскиот Стадион во Македонска Каменица го одигра првиот контролен пријателски натпревар во подготвителниот период пред новата сезона во Втората Македонска Фудбалска – Исток. Ова беше воедно и првиот натпревар на “зелено-црните” под водство на новиот шеф на стручниот штаб на ФК Каменица Саса, Горан Здравков. “Рударите” денес го пречекаа новиот…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на поранешниот фудбалер на ФК Каменица Саса, Христијан Николовски – ШИЦ и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Христијан, Нека семејната хармонија, насмевките и успесите на секое поле бидат твое секојдневие, а животните победи една убава навика. Секое добро, Христијан Николовски !  За…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на нашиот прекрасен голман Леонид Стоиловски, посакувајќи му пред се многу здравје, среќа и љубов во годините што доаѓаат и нормално многу фудбалски и животни победи и успеси. Секое добро Лео. ФК Каменица Саса му го честита роденденот на тренерот на младинските категории на клубот, Блажо Николовски, посакувајќи…

Read More
0 August 3, 2020 550 Views