ФК Каменица Саса го доби распоредот за новата сезона во ВМФЛ-Исток. Нашите миленици натпреварувањето го почнуваат со лутиот ривал од претходната сезона, Брегалница од Штип, на домашен терен во Македонска Каменица. Потоа, се игра “источното” дерби, во Виница со новајлијата во ВМФЛ-Исток, Слога.

Натпреварувањето започнува на 22-ри Август, а второто коло е на програмата на 30-ти Август.

Во прилог распоредот на натпреварите од новата сезона во Втората Македонска Фудбалска Лига – Исток :

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *