Month: September 2020

ФК Каменица Саса во трилер натпревар го елиминираше прволигашот Борец 1919 АД од Велес во 1/16-тина финалето од Купот на Македонија во Фудбал. Натпреварот за гостите започна и подобро од очекуваното. Поведоа од корнер во 2-та минута од натпреварот. На 1:1 израмни Филип Гоцевски со еврогол од 16-тина метри во 11-тата минута од натпреварот. Гостите…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на својот голман Симон Стојковски и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Симон,Нека семејната хармонија, насмевките и успесите на секое поле бидат твое секојдневие, а фудбалските победи една убава навика. Воедно на Симон му го честитаме и именденот. Среќен роденден Симон, нека е…

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на својот голман Мики Георгиевски и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. Мики,Нека семејната хармонија, насмевките и успесите на секое поле бидат твое секојдневие, а фудбалските победи една убава навика. Среќен роденден Мики 😉 Секое добро 😉

Read More

ФК Каменица Саса му го честита роденденот на фудбалерот на ФК Каменица Саса, Ален Миленковски и му посакува многу здравје, среќа и радости во годините што доаѓаат. На нашиот АКИ му посакуваме побрзо опоравување од повредата и што побрзо враќање онаму кадешто му е местото, на зелените фудбалски терени. Аки,Нека семејната хармонија, насмевките и успесите…

Read More